Mt. Gox lõpuks alustada Bitcoin tagasimaksed juulis

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Mt. Gox, krüptovaluutavahetus, mis kaotas 2014. aastal 850 000 bitcoini, hakkab oma kasutajatele raha tagasi maksma.

Alates 2024. aasta juulist hakkab Mt. Goxi taastamise usaldusisik töötlema tagasimakseid Bitcoinis ja Bitcoin Cashis. Seda teavet jagati börsi 24. juunil välja antud märkuses.

Usaldusisik on palunud kasutajatel olla kannatlik, märkides, et maksekorraldus sõltub igast krüptovaluutavahetusest:

“Alustame tagasimaksete tegemist vahetustega, mis on lõpetanud nõutava teabevahetuse ja kinnituse. Palun oodake mõnda aega, kuni tagasimaksed toimuvad.”

Mt. Gox on võlgu üle 9,4 miljardi dollari väärtuses bitcoine umbes 127 000 võlausaldajale. Need võlausaldajad on oodanud üle 10 aasta, et saada oma raha tagasi pärast seda, kui börs 2014. aastal mitmete häkkimiste tõttu kokku kukkus.

Mt. Goxi $9.6B Bitcoin ülekanne mais oli osa tagasimaksed

Mt. Goxi tagasimaksekavasid on krüptovaluutatööstus tähelepanelikult jälginud. Kasutajad on oodanud oma kaotatud Bitcoinide tagastamist juba üle kümne aasta.

28. mail paigutas Mt. Gox 141 686 BTC, väärtusega 9,62 miljardit dollarit, uude rahakotti nimega “1Jbez”. Need vahendid kanti üle mitmest muust Mt. Goxiga seotud külmast rahakotist. See liikumine tähistas esimest korda üle viie aasta kestnud vahetuse vahendite ülekandmist ahelas.

Mt.-Goxi-$9.6B-Bitcoin-ülekanne-uude-rahakotti-1Jbez

Varsti pärast seda ülekannet kinnitas Nobuaki Kobayashi, Mt. Goxi saneerimise usaldusisik, et konsolideerimine on osa börsi tagasimaksekavadest. Ta ei täpsustanud siiski, millal tagasimaksed algavad. 28. mai teates teatas Kobayashi:

“Taastamishaldur valmistub tegema tagasimakseid krüptoraha taastamisnõuete selle osa eest, millele on eraldatud krüptoraha. Palun oodake mõnda aega, kuni tagasimaksed tehakse.”

Mt. Goxi 2014 kokkuvarisemine langetas BTC alla $500

Mt. Gox oli üks esimesi krüptoraha börse, mis kunagi tegeles rohkem kui 70% kõigist tehingutest plokiahela ökosüsteemis.

Vahetuspunkt läks 2014. aastal offline pärast seda, kui turvarikkumise tõttu kadus üle 850 000 BTC kasutajate raha, mis tänase väärtuse järgi on üle 51,9 miljardi dollari. Praegu on Bitcoini hind üle 61 100 dollari.

Veebruaris 2014 langes Bitcoini hind madalaimale tasemele 420 dollarini vahetult pärast seda, kui börs läks offline. Aruanded näitavad, et Mt. Goxi häkiti aastatel 2011-2014 kuus korda.

Hoolimata usaldusisiku hiljutisest teadaandest võivad tagasimaksed veelgi hilineda. Viimane tähtaeg määrati septembriks 2023, kuu aega enne seda, kui Mt. Gox pidi algselt maksma võlausaldajatele tagasi 31. oktoobriks 2023.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele