Metaplanet on ¥400 miljonit Bitcoin osta: Aasia MicroStrategy lööb jälle välja

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Jaapani avalik-õiguslik ettevõte Metaplanet, mis alustas algselt hotellioperaatorina, teatas hiljuti, et on ostnud täiendavalt 400 miljonit jeeni (2,5 miljonit dollarit) Bitcoini. See omandamine on jätkuks ettevõtte strateegiale, mille eesmärk on võtta Bitcoin kasutusele varade varana.

Hoolimata Bitcoini turu langusest avalikustas Metaplanet, et omandas 8. juulil veel 42,466 Bitcoini. Selle viimase ostu tulemusel ulatub tema koguvarud ligikaudu 203 BTC-ni. Ettevõte on investeerinud nendesse müntidesse kokku 2,05 miljardit jeeni (12,7 miljonit dollarit), kusjuures keskmine ostuhind oli 10 miljonit jeeni (62 000 dollarit) mündi kohta.

Metaplanet jäljendab USA tarkvarafirmat MicroStrategy, mis on tuntud oma märkimisväärse Bitcoini kogumise poolest. Alates 2020. aastast on MicroStrategy kogunud üle 200 000 Bitcoini, mille väärtus on praegu 15 miljardit dollarit, mis teeb sellest suurima ettevõtte Bitcoini omaniku.

Metaplaneti aktsiahind peegeldab sageli Bitcoini hinnakõikumisi, kuna investorid näevad seda Bitcoini riskipositsiooni asendajana. See korrelatsioon rõhutab tugevat seost ettevõtte tulemuste ja krüptovaluutaturu vahel.

Jaapani firma usub, et Bitcoini omandamine aitab vähendada nõrgeneva jeeniga seotud riske, eriti Jaapani pikaajaliste madalate intressimäärade tõttu. Lisaks annab selline lähenemine kodumaistele investoritele võimaluse saada Bitcoini positsioon börsil kaubeldava ettevõtte kaudu, mis on soodsama maksustamise tingimustes.

2022. aastal toimus jeeni dramaatiline langus, saavutades dollari ja euro suhtes aastakümneid nägemata madalseisu. Jaapani Pank on säilitanud lõdva rahapoliitika, vastupidiselt teiste suurte majanduste poolt vastu võetud karmistavale poliitikale.

Kuigi Metaplaneti Bitcoini ostud on praeguses etapis suhteliselt väikesed, näitavad ettevõtte jätkuvad investeeringud tugevat pühendumust sellele strateegiale, isegi ebastabiilsel turul.
Metaplanet on tuntud kui “Aasia MicroStrategy”, mis positsioneerib end, et kasutada ära Bitcoini kasutuselevõtu tulevasi laineid. See strateegiline positsioneerimine võib võimaldada ettevõttel saada märkimisväärset kasu, kui Bitcoini aktsepteerimine ja väärtus lähiaastatel potentsiaalselt suureneb.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele