KuCoini $9B pommi: Rahapesu paljastab

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Justiitsministeerium (DOJ) süüdistas ametlikult krüptoraha vahetust KuCoin koos oma kaasasutajatega rahapesuvastaste eeskirjade rikkumises. See teisipäeval väljakuulutatud kohtumenetlus on suunatud KuCoinile ja selle asutajatele Chun Ganile ja Ke Tangile süüdistusega, et nad on pidanud rahavahetusettevõtet ilma vajaliku loata ja rikkunud pangasaladuse sätteid.

Osakond kritiseerib börsi ebapiisavate rahapesuvastaste meetmete eest, rõhutades, et ta ei ole rakendanud tõhusaid menetlusi oma klientide isikusamasuse kontrollimiseks, samuti on ta hooletusse jätnud seadusega nõutud kahtlastest toimingutest teatamise.

Üksikasjalikes süüdistustes süüdistab DOJ KuCoini teadlikult rahapesuvastastest ja kliendi tundmist käsitlevatest eeskirjadest kõrvalehoidmises, mis on ette nähtud Ameerika Ühendriikides. See kõrvalehoidmine saavutati väidetavalt sellega, et KuCoin esitas oma tegevust vääralt, nagu oleks tal puuduks USA klientuur, hoolimata sellest, et tal oli märkimisväärne arv kasutajaid Ameerika Ühendriikidest.

Süüdistuses rõhutatakse valitsuse süüdistust, et KuCoini platvorm hõlbustas üle 9 miljardi dollari pesemist, kasutades ära oma märkimisväärset USA kliendibaasi.

New Yorgi lõunapiirkonna USA prokurör Damian Williams märkis asja kohta, et KuCoin kasutas oma suurt USA kliendibaasi ära, et tõusta maailma juhtivate krüptovaluutabörside hulka, kus tehakse miljardeid tehinguid päevas ja mille aastane kauplemismaht ulatub triljonite dollariteni.

Williams rõhutas, et kuigi KuCoin sai kasu Ameerika Ühendriikides pakutavatest võimalustest, otsustas ta väidetavalt eirata USA seadusi, mis on mõeldud finantskuritegude ja korruptsiooni tuvastamiseks ja kõrvaldamiseks. Tema sõnul on finantsüksused nagu KuCoin, kes naudivad USA turu pakutavaid eeliseid, samuti kohustatud järgima selle õiguslikku raamistikku, et võidelda finantskuritegevuse vastu.

Lisaks algatas justiitsministeeriumi teatel samal teisipäeval, kui DOJ teatas, Commodity Futures Trading Commission eraldi tsiviilhagi KuCoini vastu, mis näitab USA reguleerivate asutuste koordineeritud jõupingutusi, et tegeleda krüptovaluutavahetus ja selle juhtide väidetavate õigusrikkumistega.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele