Fidelity uus käik: panustamine Ethereum ETFis

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Finants tiitan Fidelity Investments on teinud märkimisväärseid muudatusi oma taotluses spot eeter börsil kaubeldava fondi (ETF), lisades konkreetseid klausleid, mis võimaldavad panustada digitaalse valuuta, eeter. Seda strateegilist uuendust selgitati 18. märtsil esitatud üksikasjalikus muudatuses ettevõtte esialgses taotluses. Fidelity kirjeldas oma võimalikku strateegiat, märkides:

“Vastutasuks mis tahes panustamistegevuse eest, milles fond võib osaleda, saaks fond teatud eetritokenite võrgutasu, mida võib käsitleda fondi tuluna kui hüvitist osutatud teenuste eest”.

See muudatus näitab selgelt ettevõtte kavatsust osaleda panustamistegevuses, mille puhul ta loodab teenida võrgutasusid eetritokenite kujul. Neid preemiaid võib potentsiaalselt kajastada fondi tuluna, mis on tasu osutatud panustamise teenuste eest.

Üks selle valdkonna juhtivaid üksusi, Lido, teostab praegu umbes 35 miljardi dollari väärtuses eetri panustamisoperatsioone, mis näitab Ethereumi võrgustiku panustamistegevuse märkimisväärset ulatust.

Pärast oma spot bitcoin ETF-i heakskiitmist jaanuaris on Fidelity edukalt kogunud muljetavaldavad 132 570 bitcoin'i, mis tähendab, et varade väärtus ületab 9 miljardit dollarit, mis tähistab tema esimest ettevõtmist spot krüptoraha börsil kaubeldavate toodete valdkonnas.

Panustamine hõlmab aktiivset osalemist tehingute valideerimisel plokiahelas, mis töötab tõestusmehhanismiga (proof-of-stake, PoS). Osalejad ehk stäkkerid panustavad oma krüptovaluutavarad, et toetada võrgu turvalisust ja toiminguid, saades vastutasuks tasu.

Arvestades Fidelity kui mitme miljardi dollari suurust investeeringutega finantshiiglase staatust, võib tema osalemine eetri panustamises mõjutada märkimisväärselt Ethereumi ökosüsteemi dünaamikat, muutes tõenäoliselt selle tegevus- ja majandusmaastikku.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele