BlackRock + Wall Streeti eliit: Bitcoin ETFi uus ajastu!

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

5 aprillil tegi BlackRock, ülemaailmne varahalduse võimsus, Bitcoini börsil kaubeldava fondi (ETF) prospekti märkimisväärse uuenduse, teatades viie suure Wall Streeti institutsiooni kaasamisest ettevõtmise uute volitatud osalejatena.

  Need uued osalejad on ABN AMRO Clearing, Citadel Securities, Citigroup Global Markets, Goldman Sachs ja UBS Securities. See uuendus tehti ametlikuks BlackRocki Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomisjonile (SEC) esitatud S-1 registreerimisavalduse muudatusega.

  Varem olid ETFis osalenud ka teised tuntud finantsasutused, sealhulgas JPMorgan Securities, Jane Street Capital, Macquarie Capital ja Virtu Americas, mis rõhutab kasvavat huvi ja mitmekesisust selle uuendusliku finantstootega seotud finantsüksuste seas.

  Volitatud osalejate roll Bitcoini ETFi raamistikus on ülimalt oluline. Nendel osalejatel on õigus nii luua kui ka tagasi osta ETFi osakuid. See protsess on ETFi toimimise dünaamika lahutamatu osa, hõlmates ETFi aktsiate vahetamist ETFi osalusi peegeldava väärtpaberikorvi vastu või sularaha vastu, tagades likviidsuse ja turu stabiilsuse.

  Eric Balchunas, Bloombergi kogenud analüütik, tõlgendab nende uute oluliste osalejate kaasamist kui märki nende kasvavast huvist krüptovaluutasektori vastu. Samuti viitab see nende finantshiidude uuele valmisolekule olla avalikult seotud selliste innovaatiliste ja potentsiaalselt tulusate ettevõtmistega.

  Turuga manipuleerimisega seotud probleemide lahendamiseks on SEC toetanud Bitcoini ETFide jaoks sularaha loomise ja tagasivõtmise mehhanismi. Erinevalt traditsioonilisest mitterahalisest mudelist, mis hõlmab turuosaliste otsest käitlemist alusvara suhtes, on selle sularahapõhise lähenemisviisi eesmärk piirata võimalikku manipuleerimist päevasiseste hindadega.

  Selle ennetava meetme, mille algselt pakkusid välja sellised varahaldurid nagu Hashdex, on nüüdseks oma regulatiivsetes avaldustes vastu võtnud ka teised juhtivad varahaldurid, sealhulgas sellised tööstusharu titaanid nagu BlackRock, ARK Invest ja Grayscale.

  Bitcoini ETFide kauplemisaktiivsus kasvas märtsis märkimisväärselt, kusjuures kauplemismahud ulatusid hämmastava 111 miljardi dollarini. Sellest tõusust hoolimata on siiski märke, et nõudlus selle uuendusliku finantstoote järele võib olla stabiliseerumas. BlackRocki iShares Bitcoin Trust (IBIT) on endiselt domineeriv jõud selles valdkonnas nii kauplemismahu kui ka hallatavate varade poolest.

  1 aprilli seisuga oli IBITi varade maht 17,6 miljardit dollarit, mis on BitMEX Researchi andmetel konkurentide, nagu Grayscale ja Fidelity, ees. See areng rõhutab BlackRocki keskset rolli Bitcoini ETFide kasvava turu kujundamisel.

   Algaja

   Algaja juhend krüptoraha kohta

   Vahepealne

   Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

   Ekspert

   Krüptoraha uudised ekspertidele