BlackRock Chief vihjab Ethereum ETF, SEC reeglid ei ole takistuseks

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Maailma juhtiva varahaldusfirma BlackRocki (mille hallatavad varad ületavad 9,1 triljonit dollarit) tegevjuht Larry Fink väljendas Fox Businessile antud põhjalikus intervjuus oma seisukohta Ethereumil põhineva börsil kaubeldava fondi (ETF) käivitamise võimalikkuse kohta, isegi keset Ethereumi (Ether) spekulatiivset klassifitseerimist väärtpaberina.

Finki väide rõhutab sellise ETF-i avamise teostatavust hoolimata võimalikust regulatiivsest klassifitseerimisest, mis viitab sellele, et Ethereumi väärtpaberiks lugemise tagajärjed ei ole tingimata kahjulikud.

ETF-analüütik Nate Geraci lisas vestlusele sügavust, rõhutades Finki Ethereumi puudutavate märkuste tähtsust. Geraci tõlgendab neid kommentaare kui märku väärtpaberite ja börsikomisjoni (SEC) intensiivsematest jõupingutustest liigitada maailma suuruselt teine krüptovaluuta turukapitalisatsiooni järgi väärtpaberiks.

“See on tegelikult mõttekas & võiks võimaldada SEC-l niiditõmbamist, arvestades, et nad on juba heaks kiitnud eetiliste futuuride ETF-i,” kirjutas Geraci X-i sotsiaalmeediaplatvormil.

See SECi jõupingutus näib olevat märkimisväärne ettevõtmine, vaatamata valitsevale skeptitsismile ameti valmisoleku suhtes kiita lähitulevikus heaks Etheril põhinev spot ETF. Sellegipoolest väidab Geraci, et sellise finantstoote heakskiitmine võib muutuda võimalikuks pärast selle klassifitseerimist väärtpaberiks.

Regulatiivset maastikku raskendab see, et teadete kohaselt on SEC alustanud jõulist algatust, et nimetada juhtiv alternatiivne krüptovaluuta väärtpaberiks, mis näib olevat vastuolus Commodity Futures Trading Commission'i (CFTC) poolt Etheri määratlemisega kaubaks. Lisaks on Ethereum Foundation, Ethereumi ökosüsteemi toetamisele pühendunud mittetulundusühing, väidetavalt uurimise all.

Väga optimistlik Bitcoini tuleviku suhtes

Samas intervjuus avaldas Fink oma pikaajalist optimismi Bitcoini suhtes, väljendades üllatust krüptoraha massilise jaenõudluse üle. See nõudlus on ajendanud BlackRocki IBITi purustama arvukaid kasvurekordeid, kehtestades selle ajaloo kõige kiiremini kasvava ETFi.

Vaatamata Bitcoini ülekaalukale populaarsusele BlackRocki klientuuri seas märkis ettevõtte digitaalsete varade juht Robert Mitchnick siiski märgatavalt väiksemat huvi Ethereumi vastu ja vähetähtsat nõudlust teiste alternatiivsete krüptovaluutade järele. Mitchnick kinnitas veel kord Bitcoini ülimuslikkust ettevõtte digitaalsete varade strateegias, rõhutades selle staatust kui finantshiiglase esmatähtsat prioriteeti.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele