Bitcoin on Pre-Halving All-Time High: Kas see on võimalik?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Bitcoini hinna praegune seis näeb, et see on üle 60 000 dollari piiri, positsioneerides end piinavalt lähedal uue kõigi aegade kõrgeima taseme saavutamisele. Selline saavutus tähendaks enneolematut verstaposti juhtivale krüptovaluutale turukapitali järgi, mis on ajalooliselt tuntud uute hinnarekordite püstitamise poolest ainult pärast iga poolitavat sündmust.

Kas Bitcoin võiks siis murda rekordeid mitmel moel? Kas on võimalik, et see võib esimest korda ajaloos saavutada uue kõigi aegade kõrgeima taseme enne poolitussündmust? See intrigeeriv väljavaade sunnib meid süvenema olemasolevatesse andmetesse ja uurima mängus olevat dünaamikat.

Miks Bitcoini poolitumise sündmus on oluline

Bitcoini poolitamine on üks kõige enam oodatud ja mõjukamaid sündmusi krüptoraha valdkonnas. Selle sündmuse eesmärk on piirata uute müntide sissevoolu ringlusse, vähendades poole võrra tasu, mida kaevurid saavad plokkide töötlemise eest, vähendades seeläbi üldist pakkumist.

Selline pakkumise vähenemine koos püsiva või kasvava nõudlusega toob vastavalt majanduse aluspõhimõtetele tavaliselt kaasa hinnasurve. Paljud investorid näevad poolitavaid sündmusi potentsiaalsete katalüsaatoritena turutsüklitele.

Praegune olukord erineb siiski tavapärastest turutsüklitest. Erinevalt varasematest juhtumitest, kus hinnakõikumised järgnesid märkimisväärse marginaaliga poolitussündmustele, on Bitcoin nüüd juba enne poolitussündmuse saabumist oma varasemate kõigi aegade kõrgeimate tasemete läheduses. Selline kõrvalekaldumine normist tõstatab küsimusi pakkumise ja nõudluse mõjutavate tegurite kohta aastal 2024.

Mis juhib dünaamika muutust?

Üks märkimisväärne areng on Hiina likviidsuse süstimine maailmamajandusse, et stabiliseerida oma finantsturge. Lisaks avaldab uute Bitcoini börsil kaubeldavate fondide (ETF) tekkimine märkimisväärset mõju nõudlusele ja netovoogudele.

Need ETFid, mida ajendab investorite nõudlus aktsiate järele, tingivad vastava koguse Bitcoini ostmise. Hiljutised andmed näitavad, et ETFi ostud on märkimisväärselt kasvanud, kusjuures nõudlus ületab oluliselt kaevandajate poolt iga päev toodetava uue BTC koguse.

Kui praegune suundumus jätkub ja ETFid neelavad eksponentsiaalselt rohkem Bitcoini kui kaevandatakse, võib aprillis toimuv poolitamisüritus pakkumise puudujääki veelgi süvendada. Kuna pakkumine väheneb ja nõudlus püsib tugevana, viitab tasakaalustamatus võimalikule stsenaariumile, kus hinnad võivad hüppeliselt tõusta.

Krüptoturu tugevuse kindlustamine

See nõudluse tõus kajastub Bitcoini igakuises suhtelise tugevuse indeksis (RSI), mis on ületanud 70i peamise tõusukünnise, mis näitab üleostetud tingimusi. Kuigi traditsiooniliselt peetakse signaali võimalikuks turu korrektsiooniks, näitab ajalooline pretsedent, et BTC võib tugevate tõusude ajal pikema aja jooksul jääda üleostetuks.

Nimelt on juhtumid, kus RSI on tõusnud üle 70, sageli langenud kokku märkimisväärsete hinnahüpetega, kus kasum on ühe kuu jooksul ületanud 40%.
Kuna Bitcoin trotsib jätkuvalt tavapäraseid turunorme ja näitab enneolematut hinnadünaamikat, siis on võimalik, et see on potentsiaalselt muutlik aasta, mille hinnapotentsiaali täielik ulatus on veel realiseerimata.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele