a16z CTO väidab, et Memecoins ohustavad krüpto tulevikku

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Memecoinide ja tokenipõhiste projektide kasvav kasv erinevates plokiahelates on oluliselt äratanud investorite huvi. Need märgid, mida sageli iseloomustavad nende mängulised teemad või nende potentsiaal kiireks rahaliseks kasumiks, on tekitanud krüptovaluutakogukonnas vastuolulise arutelu ja on endiselt polariseeriv teema.

Andreessen Horowitz'i krüptodivisjoni a16z Crypto tehniline juht Eddy Lazzarin on häälekalt kritiseerinud memecoine, väites, et need takistavad krüptoraha liikumise laiemaid, pikaajalisi eesmärke. Lazzarini sõnul on see suundumus mõjutanud negatiivselt seda, kuidas krüptovaluutasid avalikkuses tajutakse.

Hiljuti sotsiaalmeediaplatvormil X avaldatud postituses väljendas Lazzarin oma muret seoses negatiivsete tagajärgedega, mida memecoinid võivad avaldada krüptovaluutasektori terviklikkusele ja tulevikule.

Tundub, et Lazzarini pahameel memecoins'i vastu oli tingitud Michael Dempsey, Compoundi (investeerimisfirma, mis erineb DeFi protokollist, mis jagab sama nime) juhtivpartneri märkustest, mis toetab projekte nagu Arbitrum. Dempsey märkis, et memecoinid võivad põhjustada krüptoraha arendajate seas rohkem rahulolematust ja käivet kui isegi hiljutine langus turul.

“[…] millegi püsiva väärtuse loomine on pikk emotsionaalne teekond ja see võib olla raske pärast 2 aasta karuturu, kus mõned ülevõimendatud moronid tuumasid kogu turu, et siis on uudishimu tagasipöördumine krüptost ja peamine energia vaakum on hasartmängud,” väitis Dempsey esialgses postituses, mis alustas teemat.

Vaatamata sellisele kriitikale, mida erinevad arvud krüptovaluutakogukonnas avaldavad, on memecoinidel jätkuvalt märkimisväärne osa turumaastikul.

“Memecoins muudavad seda, kuidas avalikkus, seadusandjad ja ettevõtjad näevad krüptot. Parimal juhul näeb see välja nagu riskantne kasiino. Või kui rida valelubadusi, mis maskeerivad kasiinot. See mõjutab sügavalt vastuvõtmist, reguleerimist/seadusi ja ehitajate käitumist. Ma näen kahju iga päev. Te peaksite ka,”

– ütles Lazzarin vastuseks teemale.

CoinGecko andmed näitavad, et juhtivate memecoinide ühine turukapitalisatsioon ulatub kümnetesse miljarditesse dollaritesse. Dogecoin (DOGE), mida sageli toetavad sellised kõrgetasemelised tegelased nagu Elon Musk, X-i omanik ja Tesla tegevjuht, on endiselt juhtiv memecoin turuväärtuse poolest, ületades 20 miljardit dollarit.

Lisaks on populaarsust kogunud ka platvormidel, nagu Solana, olevad memecoinid, kuigi need ei ole vabastatud kriitikast, eriti mis puudutab nende esialgse rahastamise tagamiseks kasutatud strateegiaid. Huvitav on see, et hoolimata Lazzarini kriitilisest hoiakust on a16z Crypto hiljuti välja andnud juhendi tokenite käivitamise kohta, kuigi jääb ebaselgeks, kas tema kriitika on otseselt seotud selle uue juhendi sisuga.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele