Mis on Play-to-Earn (P2E) krüptomängudes?

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

Play-to-Earn (P2E) on uus viis mängude nautimiseks, kus saad punktide asemel teenida päris raha. Selles artiklis selgitatakse, mida P2E endast kujutab, kuidas see toimib ja miks see muudab meie mängimist.

Mis on Play to Earn (P2E) mängimine?

P2E on mängude liik, mille puhul saab mängimise eest teenida reaalseid auhindu. Need mängud kasutavad plokiahela tehnoloogiat, et anda mängijatele digitaalseid esemeid, mis on raha väärt, mitte ainult mängus, vaid ka reaalses maailmas.

See erineb tavalistest mängudest, kus mängus ostetaval või saavutataval väärtusel ei ole väärtust väljaspool mängu. P2E-mängude puhul võib mängimisse panustatud vaeva ja oskusi kasutades teenida midagi, mida saab kasutada või müüa ka reaalses elus.

Mängimine, et teenida, on muutnud mängimist väga palju, sest mängimine võib sulle raha teenida. Varem mängisid inimesed mänge lihtsalt lõbu pärast, kuid nüüd saavad nad mängida ja samal ajal teenida. See on loonud uusi võimalusi mängijatele kõikjal.

Kuidas Play-to-Earn mängud toimivad?

Play-to-Earn-mängud võimaldavad mängijatel teenida pärisraha või saada väärtuslikke digitaalseid esemeid lihtsalt mängides.

Kuidas-Play-to-Earn-mängud-toimivad

Need toimivad järgmiselt:

1. Alustad sellega, et valid endale huvipakkuva mängu. Mõned mängud on alustamiseks tasuta, teised võivad nõuda digitaalsete varade või stardipaketi ostmist.

2. Mängides on sul võimalus teenida esemeid, näiteks relvi, soomust või maad. Need esemed on sageli märgid või krüptovaluutad, millega saab kaubelda erinevatel platvormidel.

3. Teenitud esemeid saab tavaliselt mängu sees kaubelda, müüa teistele mängijatele või isegi vahetada krüptoraha turgudel. See tähendab, et saad teenitud esemetega raha teenida oskusliku mängimise või nutika kauplemise kaudu.

4. Paljudes Play-to-Earn-mängudes on sinu omandatavad digitaalsed varad sinu enda kontrolli all. Need on sageli ehitatud plokiahela tehnoloogiale. See tähendab, et need on kindlustatud ja kontrollitud, andes sulle tõelise omandiõiguse, mida ei saa ära võtta.

Play-to-Earn (P2E) mängude tüübid

Siin on mõned P2E-mängude tüübid:

Play-to-Earn-mängutüübid

NFT mängud

NFT-d on spetsiaalsed digitaalsed esemed, mida saab koguda videomängudes. Nende esemete hulka kuuluvad erilised tegelased, riided või maatükid. Neid esemeid saad sa mängu mängides või neid ostes ja müües, mõnikord isegi väljaspool mängu.

Axie Infinity

Üks näide NFT-mängust on Axie Infinity, kus mängijad koguvad, kasvatavad, kasvatavad ja võitlevad fantaasiaolendeid, mida nimetatakse Axie'deks. Iga Axie on erinevate omaduste ja tugevustega NFT, mida saab osta või müüa erinevatel turuplatsidel.

Mis-on-Play-to-Earn-mäng-Axie-Infinity

Mäng on saavutanud populaarsuse tänu oma play-to-earn-mudelile, mis võimaldab teenida krüptoraha mängimise kaudu.

DeFi mängud

DeFi mängud segavad mängimist finantstegevusega. Nad kasutavad plokiahelat, et lasta mängijatel mängus raha teenida. Seda raha saab salvestada, vahetada või kulutada nagu pärisraha, kuid see kõik on osa mängust.

Aavegotchi

Aavegotchi on DeFi mäng, mis ühendab Tamagotchi stiilis mängu elemendid DeFi funktsioonidega. Mängijad saavad osta ja hoolitseda Aavegotchide eest, mis on kummituslaadsed olendid, mida kujutatakse NFT-dena.

Aavegotchi-blockchain-mäng

Mäng sisaldab panuseid, kus mängijad saavad mängusisese valuuta panuseid teha, et teenida intressi ja muid rahalisi hüvesid.

Põllumajandusmängud

Farmimine tähendab samade ülesannete täitmist ikka ja jälle, et saada tasu. Mängijad koguvad mänguraha või esemeid, millega nad saavad raha teenimiseks kaubelda või müüa.

Farmers World

Farmers World on plokiahelapõhine mäng, kus mängijad harivad maad, koristavad saaki ja kasvatavad loomi. Neid tegevusi sooritades teenivad mängijad mängusiseseid varasid, millega saab kaubelda või mida saab müüa.

Farmers-World-Play-to-Earn-mäng

Põllumajandusülesannete korduv iseloom võimaldab mängu majanduses järjepidevaid teenimisvõimalusi.

Kollektsioneeritavad kaardimängud

Need mängud hõlmavad digitaalsete kaartide või esemete kogumist, mida saab kasutada mängus või kaubelda plokiahelas. Mängijad saavad raha teenida võitude, turniiride võitmise või lihtsalt oma kaartide kõrgema väärtuse vastu kauplemisega.

Gods Unchained

Gods Unchained on populaarne kogumismäng, kus mängijad omavad oma kaarte NFT-dena. Nad saavad luua tekke ja võistelda teiste vastu strateegilistes lahingutes.

Gods-Unchained-p2e-mäng

Võitnud matše ja turniire võib teenida mängijatele haruldasi kaarte ja pakke, mida saab kasumiga müüa.

Metaverse mängud

Nendes mängudes saavad mängijad teenida, osaledes virtuaalses majanduses. Nad saavad osta, arendada ja müüa virtuaalset maad või vara, tegeleda virtuaalsete ettevõtetega või täita ülesandeid ja ülesandeid, et saada tasu.

Decentraland

Decentraland on virtuaalne maailm, kus mängijad saavad osta ja müüa virtuaalset kinnisvara NFT-dena. Selles metaversumis saavad kasutajad luua kogemusi, korraldada üritusi ja arendada oma maad, et suurendada selle väärtust.

Decentraland-nft-mängufirmad

Mängusisene krüptoraha MANA juhib majandust, mida saab kasutada tehingute tegemiseks.

Rollimängud (RPG)

Mängijad saavad võita vaenlasi ja täita missioone, et teenida mängusiseseid varasid või valuutat. Neid auhindu saab mõnikord konverteerida reaalseks rahaks.

The Six Dragons

The Six Dragons on avatud maailmaga RPG, kus mängijad saavad uurida, võidelda koletiste vastu ja täita ülesandeid. Mängus leitud või meisterdatud esemed on plokiahelapõhised varad, millega saab kaubelda.

Six-Dragons-Play-to-Earn-mängu

Mäng võimaldab mängijatel teenida, müües käsitööesemeid või seikluste käigus leitud haruldast saaki.

Strateegiamängud

P2E strateegiamängudes, kui oled hea võitluses või ressursside käitlemises, võid võita auhindu, mis on pärisraha väärt.

League of Kingdoms

League of Kingdoms on strateegiamäng, kus mängijad ehitavad kuningriike, moodustavad liite ja võitlevad teiste vastu.

League-of-Kingdoms-plokiahela-mäng

Mängu maa on märgistatud, mis tähendab, et mängijad saavad omada tükikest mängumaailma NFT-na ja teenida oma maal toimuva tegevuse, sealhulgas ressursside kogumise ja muude mängusiseste majandustegevuste pealt.

Juhuslikud mängud

Isegi lihtsad mängud, nagu mõistatused või arcade-stiilis mängud, võivad sisaldada P2E-elemente. Saavutades kõrgeid tulemusi või täites väljakutseid, saavad mängijad teenida tasu.

Coin Hunt World

Coin Hunt World on juhuslik mõistatusmäng, mis ühendab geocaching'u ja trivia elemente. Mängijad uurivad reaalset maailma, et leida võtmeid ja avada võlvikuid, vastates viktoriiniküsimustele.

Coin-Hunt-World-mäng

Edukad mängijad teenivad krüptoraha preemiaid, lisades mängimise ja teenimise aspekti juhuslikule mängukogemusele.

Kuidas alustada Play-to-Earniga

Kui olete huvitatud mängimisest, et teenida mänge, on siin lihtne juhend, mis aitab teil alustada:

 1. Mõiste mõistmine

Sa võid saada digitaalseid preemiaid, nagu mänguraha, esemeid või žetoonid, lihtsalt mängides nendes mängudes. Neid saab tavaliselt pärisraha eest müüa. Sa teenid need preemiad, kui teed mängus asju, näiteks lõpetad ülesandeid, võidad võitlusi või tõused tasemetel.

 1. Uurimismängud

On olemas palju P2E-mänge, millest igaühel on oma unikaalne mehaanika ja teenimisvõimalus. Tee mõned uuringud, et leida mänge, mis sind huvitavad ja millel on hea maine. Otsi ülevaateid, õpetusi ja foorumeid, et otsustada, millised mängud on sinu aega väärt.

 1. Seadistage digitaalne rahakott

Oma digitaalse tulu säilitamiseks vajate valitud mänguga ühilduvat digitaalset rahakotti. Selles rahakotis hoitakse teie mängusisest valuutat ja muid digitaalseid varasid.

 1. Õpi reeglid ja strateegiad selgeks

Igal P2E-mängul on oma reeglistik ja strateegiad. Võta aega, et õppida, kuidas mäng toimib. Vaadake õpetusi, lugege juhendeid või liituge kogukonna aruteludega, et saada nõuandeid kogenud mängijatelt.

 1. Hakka mängima ja teenima

Kui oled mängumehhanismidega tuttav ja sul on digitaalne rahakott valmis, on aeg hakata mängima. Naudi mängu ja keskendu tegevuste täitmisele, millega teenid auhindu.

 1. Võta raha välja või investeeri uuesti

Digitaalsete varade kogumine võimaldab teil otsustada, kas teha oma teenitud tulu väljamakse või reinvesteerida see mängu. Mõned mängijad eelistavad müüa oma vara pärisraha eest, teised aga ostavad mängusiseseid esemeid või uuendavad mängu.

Juhtumiuuring: Axie Infinity

Mängus Axie Infinity saad mängida ja hoolitseda virtuaalsete lemmikloomade eest, keda nimetatakse Axies'iks. Saate teenida raha, kui mängite hästi ja aitate mängumaailmas. Samuti saad neid aksleid kasvatada, treenida, võidelda ja müüa.

Axie infinity free to play mäng kasutab erilist tehnoloogiat, mida nimetatakse plokiahelaks, et jälgida, kellele mis kuulub, ja sa kasutad digitaalset raha, et osta ja müüa asju mängus.

Mehaanika

 • Iga Axie on ainulaadne digitaalne ese, mida saad omada, müüa või vahetada.
 • Mängu mängides saad raha teenida, kas siis oma Axie'dega võitlemise, uute Axie'de kasvatamise või teistele mängijatele müümise kaudu.
 • Mäng kasutab plokiahelat, et kõik oleks avatud ja turvaline, tagades, et kõik sinu mänguesemed ja raha on turvalised ja salvestatud.

Eelised

 • Mängijad saavad mängu mängides raha teenida, mis meelitab inimesi üle kogu maailma.
 • Mängijad tõesti omavad asju, mida nad mängus saavad, mis erineb sellest, kuidas enamik mänge töötab.
 • Inimesed, kellel on AXS-märgid, saavad aidata teha valikuid selle kohta, kuidas mängu juhitakse ja milliseid muudatusi tehakse.

Väljakutsed

 • Mängu alustamiseks tuleb osta kolm Axi, mis võib mõnele inimesele olla liiga kallis.
 • Asjade hinnad võivad mängus palju ja kiiresti muutuda.
 • Digitaalse raha ja unikaalsete mänguesemete kasutamine võib mõnes kohas tekitada õiguslikke probleeme.

Mõju hasartmängutööstusele

Mänguvaldkond on palju muutumas uute mängude, nagu Axie Infinity, tõttu, mis kasutavad plokiahela tehnoloogiat. Need mängud muudavad mängijate kaasamise viisi ja seda, kuidas mängude puhul raha teenitakse:

 • Mängud nagu Axie Infinity muudavad mängutööstust, sest kasutavad detsentraliseeritud süsteemi, mis erineb enamiku mängude toimimisest.
 • Need mängud võimaldavad mängijatel teenida raha ja kasutada mängusiseseid märgiseid, mis viib mängutootjate jaoks uute võimaluste juurde raha teenida.
 • Mängijad on neis mängudes tõesti kaasatud, mitte ainult mängu mängimisse, vaid ka mängu enda kohta otsuste tegemisele kaasa aitamisse.

Viimased mõtted Play-to-Earn mängimise kohta

Play-to-Earn-mängumudel on muutmas seda, kuidas me mänge mängime. See ühendab lõbu ja võimaluse raha teenida. Mängudes nagu Axie Infinity, võimaldab plokiahela mängijatel mitte ainult mängida, vaid ka kaubelda ja teenida nende mängude raames.

P2E-mängud on erilised, sest nad pakuvad enamat kui lihtsalt ajaviidet. Nad võivad olla ka võimalus raha teenida. See meelitab rohkem inimesi ja muudab seda, kuidas me krüptomängudest mõtleme.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas toimib mängimine teenimiseks?

Play-to-Earn-mängud võimaldavad teil mängimise ajal teenida digitaalseid esemeid või online-raha. Neid preemiaid saad mängus hästi hakkama saamise eest. Seejärel saad nendega kaubelda või neid müüa, mis tähendab, et need võivad olla pärisraha väärt.

Mis vahe on Free-to-Play ja Play-to-Earn vahel?

Free-to-Play (F2P) mänge saab mängida, ilma et peaksite alguses raha kulutama. Kuid need mängud võivad pakkuda sulle mängimise ajal asju, mida osta. Play-to-Earn mängud on teistsugused. Nad annavad sulle preemiaid, mis on päris raha väärt. See tähendab, et sa võid teenida raha lihtsalt nende mängude mängimisega.

Kas Play-to-Earn krüptomängud on kasumlikud?

Play-to-Earn krüptomängudega saab raha teenida. See, kui palju sa teenid, sõltub mängust, mängus olevate esemete väärtusest ning sellest, kui palju aega ja oskusi sa panustad.

Milline on kõige kasumlikum Play-to-Earn-mäng?

Mängud nagu „Axie Infinity“ on olnud väga kasumlikud. Kuid oluline on uurida ja leida, milline mäng pakub hetkel kõige suuremat teenimisvõimalust.

Kas P2E-mängudest on võimalik saada stabiilset sissetulekut?

Kuigi mõned mängijad võivad P2E-mängudest saavutada stabiilse sissetuleku, ei ole mingit garantiid. Mängusiseste varade turg võib olla kõikuv ja sissetulekud võivad kõikuda.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele