Dow teooria on populaarne tehnika, mida kasutatakse tehnilises analüüsis

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele

⚡️ Mis on Dow Jonesi teooria?

Milline on Dow teooria määratlus? Dow-teooria on turuteooria, mis väidab, et turg on tõusuteel, kui üks selle keskmistest (näiteks tööstus- või transpordikurss) tõuseb üle eelmise suurema kõrgpunkti ja sellele järgneb sarnane tõus mõnes teises keskmises.

⚡️ Kuidas tunnete ära vale läbimurde?

Kui aktsia hind jõuab enneolematult kõrgele, nimetatakse seda läbimurdeks. Näiteks, kui hind tõuseb üle 100 dollari, mis tähendab, et on toimunud edukas hinnatõus ja seega peetakse seda positiivseks märgiks. Teisest küljest, kui toimuvad valed Breakoutid – kus hoolimata esialgu 100 dollari piiri ületamisest- selle hoogu nõrgeneb aja jooksul, mis viib väärtuse vähenemiseni: vaja oli rohkem ostu, kuid seda ei saadud ühel või teisel põhjusel.

⚡️ Kui palju põhimõtteid sisaldab Dow teooria?

Kuuest põhiprintsiibist lähtudes pakub Dow-teooria investoritele hindamatut ressurssi, et saada suuremat ülevaadet turusuundumustest.

⚡️ Kui täpne on Dow teooria?

Kui te ei ole veendunud Dow-teooria täpsuses, siis Bley näitas, et alates selle loomisest 1953. aastal on see keskmiselt 0,42% võrra ületanud ostu ja hoidmise lähenemisviisi, saavutades enam kui saja aasta jooksul 11,22% aastase paranemise.

Dow teooria selgitatud

Tehnilise analüüsi Dow teooria põhineb Charles Henry Dow'i kirjutistel turuteooria kohta. Wall Street Journal'i asutas ja toimetas Dow, samuti maailma suurima aktsiaindeksi Dow Jones & Company kaasasutaja.

Kuigi see algas hüpoteesina, ei olnud Dow teooria sellisena mõeldud; pigem koostasid teised autorid tema mõtteid ja teravdasid tema seisukohti Dow teooriaks pärast tema surma. Nüüd on Dow teooria üks põhilisi tehnilise analüüsi ideid, mida kasutatakse finantsturgudel, eriti krüptovaluutaturul.

Käesolevas essees analüüsitakse Dow' teooriat ja erinevaid turufaase, mis põhinevad Dow' uuringutel. Lisaks arutame mõningaid praktilisi diagrammide lugemise meetodeid, mis on inspireeritud Dow'i teooriast ja mis võivad aidata investoritel kaubelda mis tahes krüptovaluuta varaga.

Mis täpselt on Dow Theory?

Dow-teooria
Milline on Dow Jonesi teooria?

Kõige populaarsem ja põhilisem tehnilise analüüsi vorm mis tahes finantsvarade ja kaupade kauplemisel avatud turul on Dow teooria. Charles Dow töötas oma ideed välja artiklite sarjas The Wall Street Journal'ile, mille ta asutas 1889. aastal.

Dow Jones & Company, mille asutasid 1882. aastal kolm tuntud finantsajakirjanikku – Dow, Edward Jones ja Charles Bergstresser – on tänaseni juhtiv finantsuudiste väljaanne. Lehe peamine eesmärk oli pakkuda erapooletut turuanalüüsi. Lisaks soovisid Dow ja tema ajakirjanikukaaslased kehtestada teatavate transpordiväärtpaberite kauplemiskeskmist, nii loodi Dow Jones Industrial Average (DJIA).

Kas Dow Theory on ikka veel asjakohane?
Kuidas kaubelda Dow Theoryga?

Võrdluseks: Dow Jonesi transpordiindeks käivitati alles 1884. aastal ja seda on sellest ajast alates kasutatud finantsturgude võrdlusalusena. Lisaks uurivad analüütikud sageli mõlema indeksi korrelatsiooni ja võimet ennustada turusuundumusi.

1896. aastal tegi Dow Jones & Co. revolutsiooni aktsiaturul, tuues välja esimese tööstuslike aktsiate keskmise: Dow Jones Industrial Average (DJIA). Nüüdseks on sellest indeksist saanud ülemaailmne usaldusväärsuse sümbol ja USA finantstingimuste täpne mõõtja. Vaid kolm aastat hiljem, 1889. aastal, võtsid kolm ajakirjanikku endale ülesandeks luua “Pärastlõunane kliendikiri”, millest lõpuks kujunes üks tänapäeva mõjukamaid väljaandeid: The Wall Street Journal.

Kas krüptoraha turg on seotud aktsiaturuga?
Dow teooria rakendamine krüptokaubanduses

Dow teooria ennustab trendi suunda, analüüsides DJIA ja DJTA indeksite liikumist. Trendi iseloomustatakse kui tõusutrendi, kui need kaks indeksit liiguvad samas suunas, kehtestades järjestikused kõrgemad madalad tõusud, millele järgnevad uued tipud.

Vastupidi, Dow teooria ütleb, et turg on langustrendis, kui üks selle keskmistest murrab alla eelmise olulise madalseisu, millele järgneb sarnane langus teistes keskmistes.

Mis on Dow Theory?
Krüptokaubanduse signaalide mõistmine

Dow põhimõtet, mida me täna jälgime, on kaupmehed aja jooksul täiustanud oma pika, peaaegu saja-aastase ajaloo jooksul. See doktriin on tänapäevalgi kohaldatav krüptovaluutaga ja nende tuletisväärtpaberitega kauplemisel.

Mis on Dow-teooria ja kuidas see toimib? Kuus põhipostulaati

Dow teooria: kuue põhimõtte strateegia
Miks on Dow teooria oluline?

Dow-teooria on kauplejatele mõeldud suuniste kogum, mis juhendab neid, kuidas ehitada turgu. Need kuus Dow Jones Industrial Average'i põhiprintsiipi võivad aidata investoritel teha täpsemaid kauplemisotsuseid nii tõusu- kui ka langusturgudel.

Kes leiutas Dow teooria?
Kes leiutas Dow-teooria?

Turu suundumused muutuvad kolmel viisil.

Dow jagab turusuundumused nende kestuse alusel kolme kategooriasse.

  • Ühe, kahe või enama aasta pikkuse trendi algust nimetatakse esmaseks trendiks.
  • Teisene suundumus: Osa esmasest trendist, kuid liigub vastupidises suunas. See trend võib kesta kolmest nädalast kuni kolme kuuni.
  • Lühike kiik on vähem kui kolm nädalat kestev hinnaliikumine.
Kes leiutas Dow-teooria?
Kas tehniline analüüs on parem kui fundamentaalne analüüs?

BTC/USDT päevakaart näitab tõusutrendi, nagu näha ülaltoodud graafikul. Peamise trendi sees on märgitud sekundaarne suundumus, mis on karuteemaline korrektsioon.

Mõiste “suundumused” hõlmab kolme etappi.

Järgnevalt on esitatud suundumuse peamised etapid:

Mitu põhimõtet sisaldab Dow teooria?
Kas Dow teooria töötab?
  • Akumuleerumine: kui valitseb karuteene, kipub vara väärtus akumuleerumisfaasis langema. Targad investorid investeerivad oma raha järk-järgult, et omandada vara selle perioodi jooksul. Selle tulemusena hakkavad hinnad vähehaaval tõusma.
  • Kui suundumus on kindlaks tehtud, hakkab avalikkus seda jälgima ja hakkab seda suundumust järgima. Nad ei suuda siiski teenida sama suurt tulu kui uued tulijad.
  • Jaotusfaas on see, kui kaupleja saab esimest korda aru, et trend on nõrgenemas ja et on aeg müüa. Selle tulemusena, kui nad lõpetavad oma positsiooni, pöördub turg paratamatult ümber.
Kas Dow teooria on endiselt asjakohane?
Millised on Dow-teooria piirangud?

Etappide esialgset kolmikut nimetatakse tavaliselt suundumusteks.

Efektiivse turu hüpotees (EMH) eeldab, et praegune varade hind on täpne, võttes arvesse kogu kättesaadavat avalikku teavet. See tähendab, et sõltumata sellest, kas vaadatakse turuandmeid või mitte, kujundavad kõik asjakohased uudised selle vara tulevasi suundumusi. Seega hõlmab selle potentsiaalse edu või ebaõnnestumise hindamine nii proaktiivset kui ka reaktiivset analüüsi kooskõlas Dow'i teooriaga.

Dow-teoorial on kaks haru: klassikaline ja kaasaegne.

Kuidas määrab Dow teooria aktsiaturu suunda?
Millised on Dow' teooria hüpoteesid?

Tõhusal turul reageerib krüptovarade hind kohe olulistele uudistele, mis näitab nende uudiste mõju turusentimentidele.

Oktoobri keskel saavutas aktsiaturg oma põhja ja langes.

Indeksid peaksid kinnitama suundumusi

Vastavuse põhimõte sätestab, et tööstuse ja transpordi keskmised Dow indeksid peaksid olema kooskõlas.

Kas Dow teooria tõesti toimib?
Dow teooria on muutumas karuteemaks.

See idee põhineb veendumusel, et toodete tootmisest ja müügist saadud indeksid on omavahel seotud. Transport peab näiteks oma eesmärgi saavutamiseks transportima toodetud kaupu ladudest. Selle tulemusena, kui transpordivarud vähenevad, siis vähenevad ka tööstuslike varude varud.

Ideaalis peaksid tööstus- ja transpordiindideksid liikuma koos, et näidata, et turu optimism on stabiilne. Erinevus tekib siis, kui üks indeksitest tõuseb, samal ajal kui teine langeb, mis näitab võimalikku eelkäijat praeguse turusuundumuse pöördumisele.

Raudteed seevastu ei ole ettevõtted viimastel aastatel toodete veoks kasutanud. Selle asemel kasutavad nad õhu-, mere- ja muid meetodeid. Isegi sellised tehnoloogiaettevõtted nagu Microsoft, Apple ja Google ei pruugi selliseid tarneid vajada. Investorid võivad kasutada alternatiivseid indekseid, nagu S&P 500 või FTSE 100, et prognoosida turu Dow-teooriat.

Kuidas kaubelda Dow-teooria alusel?
Kuidas määrab Dow teooria turusuundumusi?

DJIA ja S&P 500 näitavad sellel graafikul tugevat positiivset seost, kuna mõlemad indeksid liiguvad üheskoos ülespoole. See näitab, et nende vahel on tugev seos.

Kogumik peaks kajastama praegust arengut.

Kui hinnad on tõusuteel, on oluline pöörata tähelepanu kauplemismahule kui suunanäitajale. Suur maht näitab, et rohkem inimesi investeerib trendi, mis suurendab selle vastupidavust. Kui toimub ootamatu hinnasuunamuutus, peaksite algusest peale täheldama kauplemisaktiivsuse vähenemist.

Teisest küljest viitab madal maht vastu esmast trendi väiksemale turuosalusele ja väiksemale kauplemisvõimalusele.

Millised on Dow teooria põhitõed?
Kui täpne on Dow teooria?

Kauplemismaht on krüptovaluutaga kauplemise oluline aspekt

Dow oletab, et põhitrend jätkub seni, kuni toimub oluline sündmus, mis muudab turusentimendi vastupidiseks. Sellegipoolest peaksite võimalike lühiajaliste pöördumiste ajal alati usaldama põhitrendi.

Isegi kui toimub 30-50-protsendiline müük, tõuseb hind BTC/USDT päevakaardil tugevas tõusutrendis, nagu on näha ülaltoodud pildil.

Millised on Dow teooria põhiprintsiibid?
Mis on Dow-teooria eesmärk?

See on täiendav tõend selle kohta, et on vaja võtta pikaajaline kauplemine põhitrendis ja mitte arvestada võimalikku positsiooni selle vastu.

Primaarsed ja sekundaarsed suundumused krüptovaluutaturgudel: Kuidas rakendada Dow teooriat

Dow'i teooria põhineb sajandivanustel ideedel. Seetõttu on paljud investorid ettevaatlikud selle tõhususe suhtes tänapäeva finantsturgudel, eriti krüptoraha puhul.

Tänapäeva finantsturgudel domineerivad kõrgsageduskauplemise algoritmid, kuid inimaju säilitab endiselt loogilise aluse turutegemiseks. Selle tulemusena võib Dow' mõtlemist endiselt kasutada krüptovaluutaturgudel; investorid peaksid seda siiski teisiti omaks võtma.

Dow-teooria: Kuue põhimõtte strateegia
Sissejuhatus Dow-teooriasse

Tänasel turul, kus tehnoloogiaaktsiad on NASDAQ 100s asendanud DJTAd, ei ole suurema trendi lugemise mõiste enam kohaldatav. Seega ei saa me DJTA-d koos DJIA-ga kasutada, kuid suurema turutrendi tõlgendamise mõte jääb kehtima.

Rakendame Dow'i teooriat krüptovaluutaturule, et avastada tulutoov hinnatrend.

Dow-teooria aluspõhimõtted
Tehnilise analüüsi põhiline osa

Esimene samm on see, et investorid leiavad olulise trendi. Olulise trendi leidmine krüptovaluutaturul ei ole keeruline. Seda seetõttu, et krüptovaluutaturg on traditsioonilise valuutaturuga võrreldes üsna noor ja enamik suuri krüptovaluutasid kipub optimistlikult alustama.

Üldine esmane turg, nagu näitab allpool esitatud BTC/USDT graafik, on endiselt optimistlik, tekitades algusest peale kiigepunktid.

Mis on Dow teooria?
Dow-teooria nõrkused – ja kuidas neid ületada

Dow teooria, mis on Charles H. Dow'i poolt välja töötatud kontseptsioon, mis selgitab aktsiaturgude liikumist, sisaldab mitmeid suuniseid.

Ülaltoodud pildil on kujutatud BTC/USDT päevakaart, mis näitab tõusvat esmast suundumust ja negatiivset sekundaarset suundumust.

Dow loogika kohaselt peaksime kauplema ainult esmase trendi suunas. Selles näites peaksid investorid ootama, kuni sekundaarne trend lõppeb. Niipea, kui hind tõuseb üle kiigekõrgpunkti, lõpeb karuteene sekundaarne trend (nagu on näidatud alljärgneval joonisel).

Kuidas Dow teooria toimib: kuus põhipostulaati
Kuidas rakendada Dow teooriat krüptoturgudel: esmased ja teiseseid suundumusi

Teises laines langeb hind teises pooles, enne kui ta taastub kiiresti pärast viimasest tõusust ülespoole murdmist. Selle tulemusel tõuseb hind impulsiivse bullise hooajaga.

Kuidas rakendada Dow teooriat krüptotrendide suhtes: Akumulatsioon ja jaotamine

Investorid peaksid kaaluma aktsia hinnaliikumise akumulatsiooni- ja jaotamisfaasi, kasutades mahuandmete abi, et saada täpsem kauplemisseisund.

1 päeva BTC/USDT diagrammi, osta kanne on tähistatud järgmiste kinnitustega:

  • Enamasti on hinnasuundumus ülespoole suunatud.
  • Jaotusetapp on lõppenud ja akumulatsiooniperiood on alanud.
  • Akumulatsioonipiirkonnas on sekundaarne suundumus langustrend ja see on hiljuti saavutanud uue kõrgeima taseme.
  • Ostjad on hinda toetanud.
Kuidas rakendada Dow' teooriat krüptoturgudel: akumulatsioon ja levitamine
Dow teooria on tehnilise analüüsi süsteem.

Dow-teooria nõrkused ja nende ületamine

Hinnaliikumise prognoosimiseks vajab Dow teooria vähemalt kahe aasta andmeid. Krüptovaluutaturgudel on tavaliselt raske saada usaldusväärseid andmeid, mille ajalugu on üle kahe aasta. Lisaks, isegi kui me selliseid andmeid leiame, on nende usaldusväärsus vaieldav, sest krüptovaluutaturgudel on suur volatiilsus.

Dow-teooria olemus
Dow'i töö põhjal turu erinevad faasid

Teine kaalutlus on see, et praeguse turusuundumuse pikaajalise usaldusväärsuse kindlaksmääramine on keeruline. Dow'i hüpotees väidab, et tõus võib jätkuda hoolimata sellest, et lähenedes kiigetasandile, võib tõus jätkuda. Samamoodi peetakse langust aktiivseks, kui hind on lühiajaliselt kiikumismaksimumi juures. Aja jooksul on võimalik Dow' teooriast kinni pidada, kui ainult kõrgemat

Investorid peavad tugi- ja vastupanutasemeid üldiselt elutähtsaks: pullid alustavad ostutellimusi toetusest ja karud vastupanust. Kui aga tugi- või vastupanutasand on ületatud, pöördub positsioon ümber: Dow' teoorias muutub tugi vastupanuks ja vastupidi. Kui lühiajaline kiiktase on Dow'i teoorias ületatud, vahetavad tugi-/vastupidavustasemed oma

Dow on üks tehnilise analüüsi põhikontseptsioonidest
Dow indeksid

Seetõttu peavad investorid oma graafikuid täiendama teiste komponentidega, et parandada kaubanduse võimalusi. Kui kasutate selliseid vahendeid nagu liikuv keskmine, MACD, stohhastiline ostsillaator või isegi VWAP tõhusamaks kauplemiseks, on Dow teooria endiselt kohaldatav ja tõhus. Kui erinevad näitajad näitavad sama suundumust, liigub hind tõenäoliselt selles suunas.

Dow-teooria põhiolemus

Dow teooria sisaldab reeglite kogumit
Usaldusväärne kauplemiskava

Loodame, et see teave aitab teil mõista, mis on Dow Theory ja kuidas see on seotud krüptovaluutaturuga. Kui kasutate Dow Theory't krüptovaluutaturgudel kiik- või päevasisese kauplemise puhul, on peamine risk korrelatsioonindeksid. Krüptovaluutaturg on veel suhteliselt noor ja kasutab plokiahela tehnoloogiat, et jälgida puhast pakkumist ja nõudlust.

Kuidas rakendada Dow teooriat
Toe ja vastupanu tasemed

Investorid saavad saata oma raha otse rahakoti aadressile ilma kolmandate isikute kaasamiseta. See on uus idee, mis muudab mitme indeksi võrdlemise keeruliseks. Teisest küljest võivad investorid kombineerida sarnaste varade, näiteks Bitcoini ja Etheriumi hinnategevust, et määrata kindlaks praegune turusentiment.

Vaatamata Dow Theory mõistmisele peavad krüptovaluuta kauplejad seadma prioriteediks usaldusväärse kauplemisstrateegia loomise. Krüptoturg on endiselt väga volatiilne ja ei vasta veel täielikult regulatiivsetele standarditele – seega peaksid investorid olema ettevaatlikud isegi siis, kui nad kasutavad usaldusväärseid rahahalduse lähenemisviise.

Algaja

Algaja juhend krüptoraha kohta

Vahepealne

Blockchaini ja krüpto vahepealne juhend

Ekspert

Krüptoraha uudised ekspertidele